Premier Szydło o rozmowie z Cameronem: są tematy, które wymagają negocjacji

Będziemy wspierać część propozycji premiera Davida Camerona, ale są tematy, które wymagają negocjacji – powiedziała premier Beata Szydło.  W KPRM szefowa polskiego rządu rozmawia z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem, który przybył dziś z wizytą do Warszawy.

Po przywitaniu szefa brytyjskiego rządu, premier Beata Szydło wystąpiła z nim na wspólnej konferencji prasowej. Podkreśliła, że Wielka Brytania jest strategicznym partnerem Polski i zależy nam na obecności tego państwa w Unii Europejskiej.

Premier poinformowała, że podczas rozmów zostanie poruszona propozycja porozumienia między Wielką Brytanią a UE.

– Przychylamy się w pełni do tych rozwiązań, które mają usprawnić, poprawić konkurencyjność, które mają odbiurokratyzować Unię Europejską, które mają wreszcie nadać odpowiednie znaczenie parlamentom narodowym. Będziemy wspierać te propozycje pana premiera. Ale oczywiście, jak to jest zawsze, kiedy siada się do negocjacji, również w gronie przyjaciół pojawiają się tematy, które wymagają jeszcze negocjacji, doprecyzowania. To sprawy związane z kwestiami socjalnymi – zaznaczyła polska premier.

Beata Szydło przypomniała, że ponad milion Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii buduje PKB Zjednoczonego Królestwa, w związku z tym chcielibyśmy, by osoby te miały takie same warunki i szanse na rozwój zawodowy, jak Brytyjczycy.

Wcześniej w wywiadzie dla jednego z dzienników premier oceniła, że propozycje kompromisu w negocjacjach Wielkiej Brytanii z UE nie są wystarczająco dobre. Wyraziła nadzieję, że planowane reformy nie obejmą Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Wstępne porozumienie Zjednoczonego Królestwa z Unią Europejską przewiduje wyłączenie obecnych migrantów w ramach UE z planowanych ograniczeń świadczeń socjalnych. Ostateczne porozumienie ma zostać uzgodnione za dwa tygodnie na unijnym szczycie.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl