RPA: Ponad 80 osób zaginionych po zawaleniu się kopalni złota

Około 87 osób jest uwięzionych po zawaleniu się budynku nad kopalnią złota w prowincji Mpumalanga, na północnym wschodzie RPA. Uratowano już 80 górników. O wydarzeniu poinformował rzecznik centrali związkowego Stowarzyszenia Górników i Unii Budowlanych (AMCU).

Manzini Zungu, rzecznik AMCU powiedział, że 52 osoby zostały uwięzione, gdy o godz. 8.40 czasu lokalnego (godz. 7.40 czasu polskiego) zawalił się budynek biurowy kopalni złota Makonjwaan w mieście Barberton. Kopalnia znajduje się ok. 360 km na wschód od Johannesburga.

Według Zungu dotychczas udało się uratować 80 górników; pod ziemią wciąż uwięzionych jest 35-ciu.  Rzecznik dodał, że przyczyny wypadku nie są znane.

Kopalnie złota w RPA należą do najgłębszych na świecie, a w czasach apartheidu uważane były także za najniebezpieczniejsze. Nielegalna eksploatacja nieczynnych kopalń jest rozpowszechniona.

W ubiegłym roku 77 górników zginęło w wypadkach w kopalniach w RPA, co jest najniższą liczbą od kiedy zaczęto prowadzić takie statystyki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl