Trzem posłom PiS grozi wydalenie z partii

Posłowie Adam Hofman, Adam Rogacki i Mariusz Antoni Kamiński, zostaną najprawdopodobniej usunięci z PiS-u. To konsekwencje służbowej delegacji polityków do Madrytu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że będzie się domagał usunięcia z partii trzech posłów podejrzewanych o nadużycia w związku z podróżą służbową. Jak poinformował, decyzja w tej sprawie powinna zapaść w ciągu najbliższych dni.

Jestem głęboko przekonany, że tego rodzaju postawa, jaką oni zaprezentowali, jest nie do tolerowania w naszej partii. My nie jesteśmy Platformą Obywatelską, my nie należymy do tej części polskiego życia publicznego, gdzie nie obowiązuje zasada odpowiedzialności. My uważamy, że zasada odpowiedzialności za swoje czyny jest fundamentem dobrego kształtu życia publicznego. Będę dążył do tego, żeby decyzje były jak najostrzejsze i zapadła jak najszybciej – chodzi o wydalenie z partii, co oczywiście zamyka także drogę do parlamentu w nieodległej już, przyszłej kadencji – powiedział podczas konferencji w Szczecinie prezes PiS.

Media informują, że posłowie do Madrytu mieli jechać prywatnymi autami, jednak polecieli tanimi liniami. Na służbową podróż otrzymali około 10 tys. zł. zaliczki z sejmowej kasy. Co więcej, w Madrycie mieli oni także uczestniczyć w posiedzeniu Komisji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy; trzykrotnie opuścili spotkanie, zaraz po podpisaniu listy obecności.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl