Posiedzenie zarządu krajowego PO

Dziś po godz. 15 w Kancelarii Premiera rozpoczęło się posiedzenie zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej. Spotkanie jest poświęcone nowej sytuacji politycznej po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. Te funkcję obejmie 1 grudnia.

Donald Tusk zapowiedział, że będzie szefował PO do 1 grudnia, a później partia będzie musiała sobie radzić z nowym liderem. Wczoraj rzecznik rządu poinformowała, że do końca września poznamy nazwisko nowego premiera.

Zmiana szefa rządu to okazja do zmian w rządzie. PO może dzięki temu pozbyć się chociażby skompromitowanych w aferze taśmowej ministrów i tych, którzy nieudolnie kierowali swoimi resortami – wskazuje poseł Adam Rogacki z PiS.

– Będzie to możliwość do odsunięcia tych, którzy dotychczas się nie sprawdzali. Uważamy, że najlepsza byłaby zmiana rządu na rząd PiS, by faktycznie ruszyć sprawy Polski do przodu, ale jest to taki moment, który będzie wykorzystany do zmiany szefów przynajmniej kilku resortów – mówił poseł Adam Rogacki.

W związku z wyborem na szefa Rady Europejskiej, Donald Tusk złoży rezygnację z urzędu premiera, jednocześnie podając rząd do dymisji. Po przyjęciu dymisji – zgodnie z konstytucją – to prezydent desygnuje nowego premiera, który proponuje skład Rady Ministrów.

RIRM

drukuj