fot. wikipedia

Modlitwa różańcowa z papieżem Franciszkiem

Dziś w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00 w Bazylice Santa Maria Maggiore, Ojciec Święty Franciszek będzie przewodniczył modlitwie różańcowej.

To wydarzenie pojawiło się w papieskich planach już na początku kwietnia. Wczoraj natomiast na papieskim Twitterze pojawił się wpis, w którym Ojciec Święty zachęca do odmawiania w maju Różańca. Papież Franciszek zaznaczył, że modlitwa przyczynia się do pogłębienia integracji rodzin.

Ojciec Święty Franciszek zachęca wszystkich, a szczególnie katolickie rodziny, do odnowienia codziennej wspólnej modlitwy. Jest ona spoiwem małżeństw i rodzin. Papież położył szczególny nacisk na wspólne odmawianie różańca, który ma zbawienny wpływ na relacje pomiędzy małżonkami a także z dziećmi, które w ten sposób dojrzewają w wierze. Okazją do ponowienia tego apelu jest maj – miesiąc oddawania szczególnej czci Matce Bożej.

W języku polskim Ojciec Święty przekazał słowa: „Pięknie byłoby, gdyby w miesiącu maju odmawiano wspólnie w rodzinie Różaniec Święty. Modlitwa jeszcze bardziej scala życie rodzinne”.

RIRM/Radio Watykańskie

drukuj