Ojciec Święty z wizytą w Pompejach i Neapolu

W sobotę, 21 marca, papież Franciszek odwiedzi Pompeje i Neapol. Ojciec Święty przybędzie do Pompejów o godz. 8 rano, po czym uda się na prywatną modlitwę różańcową do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej.

W sanktuarium znajduje się łaskami słynący obraz  Matki Bożej Różańcowej. Obraz znajduje się w Pompejach od 1876 roku. Od tej chwili w tym miejscu wydarzyło się wiele cudownych uzdrowień, a wierni otrzymywali liczne łaski. Do bazyliki Matki Bożej Różańcowej przybywają pielgrzymi z całego świata.

Podczas jednego z objawień Matka Najświętsza powiedziała w tym miejscu nieuleczalnie chorej Fortunacie Agrelli, która błagała ją o przywrócenie zdrowia: Za każdym razem, gdy chcesz uzyskać ode mnie jakąś łaskę, odpraw na moją cześć 3 nowenny, odmawiając 15 tajemnic mojego Różańca, a potem odpraw trzy nowenny dziękczynne. Maryja objawiła też Fortunacie, że tytuł Królowa Różańca Świętego jest Jej najmilszy.

Posłusznych słowom Matki Najświętszej było wielu. Mówią nam o tym liczne wota dziękczynne wokół Cudownego Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej, które są świadectwem, jak wynagradza Ona swoich wiernych czcicieli Różańca świętego.

Po modlitwie Ojciec Święty odleci do Neapolu, gdzie na placu Jana Pawła II spotka się z mieszkańcami peryferyjnej dzielnicy Scampia i przedstawicielami różnych środowisk społecznych. O godz. 11. na Placu Plebiscytu odprawi Mszę św., po czym odwiedzi więzienie w dzielnicy Poggioreale, gdzie zje obiad z grupą osadzonych.

O godz. 13 Franciszek uczci w katedrze relikwie św. Januarego i spotka się z duchowieństwem, osobami konsekrowanymi i diakonami stałymi. Na 16.15 przewidziano spotkanie z chorymi w bazylice pw. Jezusa (del Gesu Nuovo), a na godz. 17. – spotkanie z młodzieżą na promenadzie Lungomare Caracciolo nad Zatoką Neapolitańską. O 18.15 Papież odleci helikopterem do Watykanu.

 

 

niedziela.pl/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl