Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasną Górę

Dziś odbędzie się 36. Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasną Górę. Jej uczestnicy, u stóp Pani Jasnogórskiej, będą się modlić o łaski dla działań na rzecz nienarodzonych dzieci.

Pielgrzymka na Jasną Górę jest wydarzeniem poprzedzającym Marsz dla Życia w Szczecinie, który odbędzie się 19 kwietnia.

Liczymy na to, że wspólny wyjazd i czas spędzony na modlitwie pomoże w duchowym umocnieniu i trwaniu w walce o obronę życia poczętego. – podkreślił  ks. Tomasz Kancelarczyk, opiekun duchowy szczecińskiego Marszu dla Życia, współtwórca Bractwa i Fundacji Małych Stópek.

– Obrońcy życia wybierają się do Częstochowy, prosząc Matkę Bożą o wstawiennictwo w różnych trudnych sprawach obrony życia. Wiemy dobrze, że w naszym kraju i też na świecie nie dzieje się dobrze, jeżeli chodzi o bronę wartości życia człowieka. Ta pielgrzymka jest takim stałym elementem naszego przygotowania do Marszu dla Życia i do innych zadań pro life. Abyśmy mieli tę siłę ducha, pomoc z Góry i wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny. Wierzymy, że ta pielgrzymka będzie takim skutecznym „pukaniem„ do Pana Boga z prośbą o łaski potrzebne dla obrońców życia – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk.    

Pielgrzymka rozpocznie się o godzinie 9.30 Mszą św. w kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczyć będzie JE ks. bp Jan Wątroba, przewodniczący Rady ds. Rodzin Konferencji Episkopatu Polski.

Następnie w auli ks. Kordeckiego odbędzie się cykl wystąpień obrońców życia, którzy podziela się swoimi przemyśleniami dotyczącymi obrony życia, a także wychowywania dzieci. Wśród. nich m.in. Jakub Bartoszewicz, sekretarz generalny Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka, dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl