fot. twitter.com

Papież Franciszek przekazał Hiszpanii respiratory oraz sprzęt ochronny dla personelu medycznego

Do Hiszpanii dotarła pomoc od Ojca Świętego Franciszka. Papież przekazał respiratory, a także sprzęt ochronny dla personelu medycznego.

Dziennie w Hiszpanii z powodu koronawirusa umiera około 300 osób. Służba zdrowia jest poddana potężnej próbie. Ponad 10 tys. osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Szpitale muszą być gotowe na pomoc łącznie 115 tys. pacjentów. Każda pomoc jest tutaj na wagę złota. I na taką pomoc zdecydował się Ojciec Święty Franciszek.

– Papież Franciszek przekazał trzy respiratory najnowszej generacji oraz materiały sanitarne, m.in. gogle, maseczki, madryckiemu szpitalowi San Rafaele, który prowadzą bonifratrzy – poinformował o. Marek Raczkiewicz CSsR, redemptorysta posługujący w Hiszpanii.

Pomoc Papież wysłał w dniu swoich imienin.

– Część materiałów trafi też do innych szpitali w regionie madryckim – zaznaczył o. Marek Raczkiewicz CSsR.

Samo wsparcie od Ojca Świętego zostało bardzo pozytywnie odebrane i przez personel medyczny, i przez media. Zwłaszcza teraz, kiedy w kraju brakuje sprzętu ochronnego – powiedział o. Marek Raczkiewicz CSsR.

– Panuje wdzięczność za to, że Papież pamięta o Hiszpanii, że jest jednym z trzech krajów, do których respiratory trafiły – podkreślił.

Obok Hiszpanii, Papież Franciszek wysłał pomoc do Włoch i Rumunii.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl