fot. PAP/EPA

A. Merkel: Kryzys wywołany pandemią koronawirusa nie może zahamować walki o ochronę klimatu

Pandemia koronawirusa może zepchnąć na drugi plan ochronę klimatu. Obawia się tego niemiecka kanclerz Angela Merkel. Dlatego jej zdaniem kraje Unii Europejskiej nie powinny oszczędzać na klimacie.

Przemawiając podczas dialogu klimatycznego w Petersburgu, który odbył się w formie wideokonferencji, kanclerz Niemiec Angela Merkel mówiła, że kryzys wywołany pandemią koronawirusa nie może zahamować walki o ochronę klimatu.

– Planując programy koniunkturalne, mające być odpowiedzią na gospodarcze skutki pandemii, należy zawsze zwracać baczną uwagę na ochronę klimatu i wyraźnie dawać do zrozumienia, że nie oszczędzamy, ale inwestujemy w jego ochronę – akcentowała Angela Merkel.

Zdaniem niemieckiej kanclerz, czas zwalczania skutków pandemii koronawirusa powinien być momentem inwestycji w przyszłościowe technologie. Przyznała, że na ten cel kraje Unii Europejskiej potrzebują rynku finansowego, który zapewni tani kapitał na inwestycje przyjazne dla klimatu. Angela Merkel zaapelowała także o utrzymanie wszystkich zobowiązań klimatycznych, które podjęto na konferencji klimatycznej w Paryżu.

TV Trwam News

drukuj