By Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=89442959

Wciąż nie wiadomo, co ze stanem zdrowia Kim Dzong Una

Nie milkną spekulacje wokół stanu zdrowia Kim Dzong Una. Korea Południowa podaje, że przywódca reżimu żyje i ma się dobrze. Prezydent USA Donald Trump poinformował, że wie, jak czuje się Kim. Unikał jednak odpowiedzi na pytanie o szczegóły.

Kim Dzong Un w połowie kwietnia nie wziął udziału w obchodach rocznicy urodzin Kim Ir Sena. Od tego czasu nie brakuje spekulacji o stanie zdrowia przywódcy Korei Północnej. Dyktator nie pokazuje się publicznie. Korea Południowa przekonuje, że Kim Dzong Un może unikać publicznych wystąpień w związku z pandemią.

– Tylko w tym roku był okres 21 dni, a także okres 19 dni, kiedy Kim Dzong Un był poza zasięgiem wzroku. Zatem obecna sytuacja nie wydaje się szczególnie niezwykła – zaznacza południowokoreański minister ds. zjednoczenia.

Południowokoreański minister ds. zjednoczenia informuje, że doniesienia o chorobie Kim Dzong Una to fake news. Przywódca reżimu żyje i ma się dobrze – podał Seul. Wody w usta nabierają Chiny.

– Nie mam na ten temat żadnej informacji – podkreśla rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Chin.

O stan zdrowia przywódcy Korei Północnej zapytany został prezydent USA Donald Trump. I choć nie chciał powiedzieć wiele, to zaraz dodał, że ma na ten temat informacje.

– Tak, mam dobre rozeznanie, ale nie mogę o tym na razie mówić. Życzę mu zdrowia, mieliśmy dobre relacje z Kim Dzong Unem. Liczę, że czuje się dobrze. Wiem, jak się czuje, relatywnie rzecz biorąc – wyjaśnił Donald Trump.

Służby wywiadowcze Korei Południowej twierdzą, że Kim Dzong Un może przebywać w jednej ze swoich posiadłości. W pobliżu luksusowego domu dyktatora stoi jego osobisty pociąg, na co wskazują zdjęcia satelitarne.

TV Trwam News

drukuj