Papież Franciszek: To Boże przebaczenie budzi w nas nadzieję

To Boże przebaczenie budzi w nas nadzieję – podkreślał w czasie katechezy Ojciec Święty Franciszek. Zwracając się do Polaków Papież pozdrowił pielgrzymów zmierzających pieszo na Jasną Górę.

Ojciec Święty podkreślał, że dziś jesteśmy przyzwyczajeni, aby doświadczać przebaczenia grzechów „tanim kosztem”. W tym kontekście warto, abyśmy pamiętali o tym, jak wielka jest miłość Boga. Jezus został bowiem ukrzyżowany głównie dlatego, że odpuszcza grzechy, chce całkowitego, ostatecznego wyzwolenia serca człowieka.

– Nie godzi się, aby człowiek trawił swoje życie z tym nieusuwalnym „tatuażem”; z myślą, że nie może być zaakceptowany przez miłosierne serce Boga – dodał Ojciec Święty Franciszek.

Bóg, jak nauczał Papież, nie wybrał na początku by ukształtować swój Kościół ludzi, którzy nigdy nie popełniali błędów. Celnik Mateusz staje się apostołem Chrystusa. Zacheusz, skorumpowany bogacz z Jerycha, staje się dobroczyńcą ubogich. Samarytanka, która miała pięciu mężów, a teraz mieszka z innym, słyszy obietnicę „Wody Żywej”. Kościół jest ludem grzeszników, którzy doświadczyli miłosierdzia i przebaczenia Boga – podkreślał Papież.

– Wszyscy jesteśmy biednymi grzesznikami potrzebującymi miłosierdzia Boga, który ma moc, aby nas przemienić i każdego dnia dać nam nadzieję na nowo. A ludziom, którzy zrozumieli tę podstawową prawdę, Bóg daje najpiękniejszą misję w świecie, a mianowicie miłość do naszych braci i sióstr, a także przepowiadanie miłosierdzia, którego nie odmawia nikomu – zaznaczył Ojciec Święty.

Na zakończenie Ojciec Święty pozdrowił pielgrzymów i powiedział do Polaków.

– Drodzy bracia i siostry, przebaczenie naszych grzechów, które otrzymujemy jako dar miłosiernej miłości Chrystusa, niech będzie dla nas źródłem nadziei i motywem, byśmy byli miłosierni dla drugich. Dziś w sposób szczególny jednoczę się duchowo z tymi, którzy z różnych miast Polski wędrują pieszo w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Niech Matka i Królowa Polski przyjmie trud i modlitwy pielgrzymów i niech wyprosi u swego Syna pełnię łask dla nich, dla ich rodzin i dla całego narodu polskiego. Niech Bóg wam błogosławi – zakończył papież Franciszek.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl