Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

Drodzy bracia i siostry!

Wczoraj w Vercelli został ogłoszony błogosławionym ksiądz Jakub Abbondo, żyjący w XVIII wieku. Rozmiłowany w Bogu, wykształcony, zawsze dyspozycyjny dla swoich parafian. Łączymy sie w radości i dziękczynieniu z diecezja Vercelli. Jednoczymy się także z diecezja Monreale, gdzie beatyfikowana jest siostra Karolina Santocanale, założycielka Sióstr Kapucynek Niepokalanej z Lourdes. Urodzona w szlacheckiej rodzinie w Palermo, wyrzekła się wygód i stała się ubogą pośród ubogich. Od Chrystusa, szczególnie w Eucharystii, czerpała siłę dla swojego macierzyństwa duchowego i czułości wobec najsłabszych.

W kontekście Jubileuszu Chorych miała miejsce w minionych dniach w Rzymie międzynarodowa konferencję poświęcona opiece nad osobami cierpiącymi na chorobę Hansena. Z wdzięcznością pozdrawiam jej organizatorów i uczestników, życząc owocnego zaangażowania w walce z trądem.

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci. Wszyscy razem ponówmy wysiłki na rzecz usunięcia przyczyn tej niewoli, pozbawiającej miliony dzieci niektórych praw podstawowych i narażającej je na poważne niebezpieczeństwa.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich pielgrzymów przybyłych z Włoch i z różnych krajów z okazji tego dnia jubileuszowego. Dziękuję przede wszystkim wam, którzy zechcieliście być obecni pomimo stanu choroby lub niepełnosprawności. Serdecznie dziękuję również lekarzom i pracownikom służby zdrowia, którzy w “punktach zdrowia” przygotowanych w czterech bazyliach papieskich, oferują wizyty specjalistyczne setkom osób mieszkającym na obrzeżach Rzymu.

Niech Dziewica Maryja, do której teraz zwracamy się w modlitwie, towarzyszy nam zawsze na naszej drodze.

Tłumaczenie: Radio watykańskie

drukuj