fot. twitter.com

Ojciec Święty Franciszek przybył na Mauritius

Papież Franciszek przybył na Mauritius. Hasłem trwającej zaledwie dziewięć godzin pielgrzymki są słowa: „Pielgrzym pokoju”.

Mauritius to trzeci i ostatni etap pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka do Afryki. Po dwóch godzinach lotu papież przybył do Port Louis, gdzie odbyło się uroczyste powitanie.

Z lotniska Ojciec Święty udał się pod pomnik Maryi Królowej Pokoju, gdzie odprawił Mszę św. W homilii papież zachęcał wiernych, by pomagali ludziom młodym odnaleźć swoje szczęście w Jezusie.

– Ale nie w sposób jałowy czy na odległość, ale ucząc się, jak dać im miejsce, znając ich język, słuchając ich historii, żyjąc obok nich, sprawiając, by czuli się błogosławionymi przez Boga. Nie pozbawiajmy się młodzieńczego oblicza Kościoła i społeczeństwa; nie pozwólmy handlarzom śmierci, by ukradli pierwociny tej ziemi! – mówił papież Franciszek.

Po południu Ojciec Święty odwiedzi sanktuarium poświęcone błogosławionemu ojcu Jakubowi Lavalowi, francuskiemu zakonnikowi i lekarzowi z XIX wieku, który przez wiele lat był misjonarzem na wyspie i pomagał miejscowej ludności. Ojciec Święty Franciszek odwiedza wyspę 30 lat po swoim poprzedniku – świętym Janie Pawle II, który w październiku 1989 roku przybył do tego kraju.

TV Trwam News/RIRM

drukuj