fot. PAP/EPA

Papież w Paragwaju: Kościół jest domem gościnności 

Ojciec św. Franciszek zakończył podróż apostolską po AmerycePołudniowej. Papież odwiedził Ekwador, Boliwię i Paragwaj. Poszczególne punkty wizyty papieskiej do Ameryki Południowej transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

Papieski samolot wylądował już na rzymskim lotnisku. W niedzielę w ostatnim dniu pielgrzymki do Paragwaju Ojciec Św. sprawował Eucharystię w parku Ñu Guazú i odmówił modlitwę Anioł Pański.

W homilii Ojciec św. mówił o nawracaniu. W tym kontekście zwrócił uwagę, że w logice Ewangelii nawraca się nie za pomocą argumentów, strategii czy taktyk, ale ucząc goszczenia.

Papież podkreślał, że Kościół jest matką o otwartym sercu, która umie gościć, przyjmować, zwłaszcza tych, którzy przeżywają największe trudności.

– Kościół jest domem gościnności. Jak wiele dobrego możemy uczynić, jeśli zachęcamy się do poznawania języka gościnności, przyjmowania. Ileż ran, ile rozpaczy można uleczyć w domu, w którym można odczuć, że się jest mile widzianym – powiedział Papież.

Wcześniej Papież Franciszek złożył wizytę mieszkańcom dzielnicy Bañado. Ojciec św. modlił się w kaplicy św. Jana Chrzciciela, po czym udał się na boisko sportowe przed kaplicą, gdzie wysłuchał kilku świadectw. Następnie Papież zwrócił się do zgromadzonych.

– Wiara budzi nasze zaangażowanie, naszą solidarność. Narodzenie Jezusa budzi nasze życie. Wiara, która nie staje się solidarnością, jest wiarą martwą. Pierwszym solidarnym był Pan, który wybrał życie pośród nas – zaznaczył Ojciec Święty.

Papież zjadł także obiad z biskupami Paragwaju w ośrodku kulturalnym nuncjatury apostolskiej. Tuż przed odlotem spotkał się z młodzieżą na bulwarze Costanera nad rzeką Paragwaj.

RIRM

drukuj