Otwarcie Drzwi Miłosierdzia

W rozpoczynającym się  Roku Miłosierdzia w świątyniach o szczególnym znaczeniu na całym świecie zostaną otwarte Drzwi Miłosierdzia. Dziś tego czynu dokona papież Franciszek otwierając Drzwi Święte Bazyliki Św. Piotra. Pozostałe kościoły rozpoczną tę posługę duszpasterską w diecezjach.

Dziś wierni Kościoła katolickiego staną się świadkami uroczystego rozpoczęcia Roku Świętego. Po otwarciu Drzwi Świętych Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie, także pozostałe Kościoły otworzą swoje Drzwi Miłosierdzia w komunii z Kościołem Rzymu. Na inaugurację obchodów Nadzwyczajnego Roku Świętego wybrano wigilię III Niedzieli Adwentu.

W tym dniu o godz. 17.00 ks. kard. Stanisław Dziwisz będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Ważny moment będzie stanowić otwarcie Drzwi Miłosierdzia przez metropolitę krakowskiego. Dzięki decyzji Ojca Świętego, o której Papież pisze w Bulli „Misericordiae Vultus”, wierzący po nawiedzeniu Sanktuarium na „Białych Morzach” będą mogli zawsze doznać miłosiernego objęcia ramionami Ojca
w sakramencie pokuty i pojednania.

Podczas Roku Miłosierdzia pielgrzymowanie do Sanktuarium św. Jana Pawła II będzie okazją do  przeżycia jubileuszowego odpustu. Po przejściu przez Drzwi Święte lub Drzwi Miłosierdzia wierni będą musieli zatrzymać się na modlitwie, aby dopełnić ostatnich aktów wymaganych do odpustu. Należą do nich wyznania wiary i modlitwy za papieża w jego intencjach. To ostatnie będzie mogło zawierać jedno Ojcze nasz. Możliwość otrzymania odpustu została przyznana przez Papieża także, m.in. chorym, uwięzionym i tym, którzy osobiście wypełnią dzieło miłosierdzia.

Ze względu na ducha właściwego temu Rokowi Świętemu, zachęca się, aby odmówić modlitwę papieża Franciszka przygotowaną na jubileusz, a na zakończenie czasu modlitwy inwokację do Pana Jezusa Miłosiernego.

plakatPAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl