Pierwsza Komunia Święta z Papieżem

Ojciec Święty Franciszek udzielił dziś Pierwszej Komunii Świętej 44 dzieciom z parafii św. Elżbiety i Zachariasza na obrzeżach Rzymu.

Papież Franciszek został zaproszony na uroczystość przez proboszcza parafii pw. św. Elżbiety i Zachariasza – ks. Benona Ambarusa. Przygotowania do wizyty trwały od dawna. ks. Benon Ambarus zaprosił jeszcze Benedykta XVI, który miał przybyć 3 marca br. Wizyta została jednak odwołana wraz z rezygnacją Ojca Świętego.

Kolejna prośba skierowana została już do nowego Papieża. Odpowiedź przyszła szybko.

Podczas dzisiejszej Mszy św. Papież Franciszek udzielił sakramentu Pierwszej Komunii Świętej 44 dzieciom z parafii. Początkowo planowano trzy daty przyjęcia sakramentu, jednak po potwierdzeniu informacji o papieskiej wizycie połączono grupy najmłodszych parafian.

W Wielką Sobotę Papież Franciszek udzielił sakramentów chrztu, pierwszej komunii i bierzmowania czterem dorosłym osobom z Albanii, Włoch, Rosji i USA. Najmłodszy ma 17 lat, a najstarszy 30.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl