fot. twitter.com/JasnaGoraNews

Na Jasnej Górze w łączności z papieżem Franciszkiem odbyła się światowa modlitwa o ustanie pandemii

Z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze popłynęła w poniedziałek szczególna modlitwa. Polacy w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i sanktuariami maryjnymi świata modlili się na różańcu o ustanie pandemii.

To było światowe błaganie o ustanie pandemii. O godzinie 18.00 z Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze popłynęła modlitwa różańcowa. W duchowej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem Polacy za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski modlili się za zakażonych i chorych na COVID-19.

– Niech świece zapalone od lampy, która płonie przed wizerunkiem Matki Bożej, rozświetlą i przemienią tę chwilę mroku w jutrzenkę nowego światła – powiedział przeor Jasnej Góry, o. Samuel Pacholski.

Tajemnice radosne różańca świętego odmawiane były w pięciu językach.

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej to jedno z trzydziestu sanktuariów maryjnych z całego świata, które z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka zostało zaproszone do modlitewnego maratonu o ustanie pandemii koronawirusa. Maraton modlitewny ma trwać cały miesiąc. Zakończy się  31 maja w Ogrodach Watykańskich.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl