Papież Franciszek prawdopodobnie w Częstochowie, Warszawie i Wadowicach

Ojciec Święty Franciszek podczas przyszłorocznej wizyty w Polsce najprawdopodobniej oprócz Krakowa, odwiedzi także Częstochowę, Warszawę, Wadowice i Oświęcim – poinformował ks. kard. Stanisław Dziwisz. Zaznaczył jednak, że ostateczny plan wizyty Papieża Franciszka nie został jeszcze zatwierdzony.

Podczas piątkowej konferencji prasowej ks. kard. Dziwisz podkreślił, że wizyta Papieża Franciszka w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau będzie miała charakter prywatny; w pozostałych miejscach spotkania mają mieć charakter otwarty dla wiernych.

Metropolita krakowski, pytany przez PAP, czy papież odwiedzi Poznań i Gniezno w związku z przypadającą w 2016 r. 1050. rocznicą Chrztu Polski, odpowiedział, że Episkopat czeka na decyzję Ojca Świętego w tej sprawie. Dopytywany, czy jego zdaniem Papież zgodzi się na odwiedzenie tych miejscowości, ks. kard. Dziwisz odpowiedział, „że również w Krakowie można uczcić tę rocznicę”.

Przyszłoroczna wizyta Ojca Świętego związana jest z organizowanymi w Polsce Światowymi Dniami Młodzieży. Potrwają one od 26 do 31 lipca 2016 r.

Uroczystości z udziałem Papieża Franciszka odbędą się w Krakowie, a Msza św. na zakończenie – w Brzegach koło Wieliczki. Młodzi powitają Papieża 28 lipca na krakowskich Błoniach. W tym samym miejscu dzień później Ojciec Święty będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej. Na Błoniach odbędzie się również Msza św. na otwarcie ŚDM, której przewodniczyć będzie metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Według szacunków organizatorów, w czwartkowym powitaniu Papieża może uczestniczyć 500-600 tys. wiernych, a w piątkowej Drodze Krzyżowej – około 1 mln. Komitet Organizacyjny ŚDM spodziewa się, że w kulminacyjnej Eucharystii weźmie udział ok. 2 mln osób.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl