Brazylijski Tydzień Rodziny

Papież Franciszek swą niedawną wizytę w Brazylii przypomina w przesłaniu na obchodzony tam od 11 do 17 sierpnia Krajowy Tydzień Rodziny. Jego temat to „Przekazywanie wiary chrześcijańskiej i wychowywanie do niej w rodzinie”.

Zwracając się do brazylijskich rodzin, Ojciec Święty Franciszek zachęca je do wypełniania „szlachetnej i wymagającej misji”. Mają one być „pierwszymi współpracownikami Boga w zasadniczym ukierunkowywaniu życia i zapewnianiu przyszłości”.

Jest ważne, aby rodzice dbali o wspólne praktykowanie wiary w rodzinie, towarzyszyli dojrzewaniu wiary dzieci – pisze Ojciec Święty, cytując swą encyklikę Lumen fidei (53).

Zatem rodzice powołani są, by przekazywać słowem, a przede wszystkim czynem podstawowe prawdy dotyczące życia i ludzkiej miłości, które otrzymują nowe światło z Bożego Objawienia – dodaje Papież w swym przesłaniu do brazylijskich rodzin.

 W szczególny sposób, wobec „kultury jednorazowego użytku”, która relatywizuje wartość ludzkiego życia, rodzice są powołani, by przekazywać swym dzieciom świadomość, że trzeba go zawsze bronić, już od łona matki, uznając w nim dar Boży i gwarancję na przyszłość ludzkości. Mają też uczyć swe dzieci troski o osoby starsze, zwłaszcza dziadków, którzy są żywą pamięcią narodu i przekazują życiową mądrość.

Papież Franciszek wyraża nadzieję, że brazylijskie rodziny będą „jak najbardziej przekonująco głosić piękno miłości podtrzymywanej i ożywianej wiarą”.

 

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl