fot. twitter.com

Papież Franciszek: Miłość Boga pomaga stawić czoła pokusom

Pewność, że Bóg nas kocha pomaga, stawić czoła pokusom – mówił Ojciec Święty Franciszek w rozważaniach przed dzisiejszą modlitwą Anioł Pański.

Dzisiejsza Ewangelia opisuje kuszenie Jezusa na pustyni. I to jej Ojciec Święty poświęcił rozważania przed modlitwą Anioł Pański. Papież Franciszek podkreślił przypomniał o trzech pokusach, jakim został poddany Jezus. Wskazywał, że pierwsza to pokusa chciwości, druga to pokusa ludzkiej sławy, i trzecia to pokusa instrumentalnego posługiwania się Bogiem dla własnej korzyści.

– To drogi, jakie są stawiane przed nami, łudząc nas, że w ten sposób można osiągnąć sukces i szczęście. Ale w istocie są one całkowicie obce sposobowi działania Boga, a wręcz oddzielają nas od Niego, ponieważ są dziełem szatana. Jezus, osobiście stawiając czoła tym próbom, trzykrotnie przezwycięża pokusę, aby w pełni przystać na plan Ojca. I wskazuje nam środki zaradcze: życie wewnętrzne, wiarę w Boga, pewność Jego miłości, pewność, że Bóg nas kocha, że jest ojcem i z tą pewnością przezwyciężymy wszelką pokusę – akcentował Franciszek.

Ojciec Święty zauważył, że Jezus nie nawiązuje dialogu z kusicielem. Do tego samego zachęcił wiernych.

– Z diabłem nie prowadzi się dialogu, nie powinno się prowadzić dialogu. Trzeba mu odpowiadać jedynie Słowem Bożym – mówił Papież.

Dokładnie tak jak Jezus w dzisiejszej Ewangelii – podkreślił Papież Franciszek.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl