fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zwrócił uwagę na potrzebę jedności

Ojciec Święty Franciszek podkreślił, że jedność jest darem, łaską, o którą należy prosić w modlitwie. Papież nawiązał w ten sposób podczas audiencji generalnej do trwającego do 25 stycznia tygodnia modlitw o jedność chrześcijan.

Jak przypomniał Ojciec Święty, Jezus modlił się w czasie Ostatniej Wieczerzy za swoich uczniów, aby wszyscy stanowili jedno. To Jego duchowy testament – podkreślił biskup Rzymu.

Papież zauważył, że Pan nie nakazał uczniom jedności, ani nie wygłosił do nich przemówienia, które motywowałoby jej konieczność. Przeciwnie – modlił się do Ojca za nas. Oznacza to, że do osiągnięcia jedności nie wystarczą nasze wysiłki.

– Jezus o tym wiedział i otworzył nam drogę poprzez modlitwę. Nasza modlitwa o jedność jest więc pokornym, a jednocześnie ufnym uczestnictwem w modlitwie Pana, który obiecał, że każda modlitwa w Jego imieniu zostanie wysłuchana przez Ojca – mówił papież Franciszek.

W słowach pozdrowień do Polaków Ojciec Święty przypomniał słowa św. Jana Pawła II, wypowiedziane w naszym kraju w 1997 r. o naszej powinności modlitwy o odzyskanie jedności.

– Powinnością jest usilnie dążyć do budowy jedności, której chciał Chrystus. Powinnością jest modlić się o jedność. Jest bowiem ona darem Trójcy Przenajświętszej. Ja też zachęcam Was, abyście się modlili. Wspólna modlitwa niech będzie dla Was natchnieniem w pogłębianiu wzajemnego braterstwa. Z serca Wam błogosławię – powiedział Papież.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl