fot. flickr.com

Ojciec Święty Franciszek: Potrzebne jest dziennikarstwo, które służy wszystkim ludziom

Ojciec Święty Franciszek wyraził przekonanie, że w czasie obecnej pandemii potrzebne jest dziennikarstwo, które służy wszystkim ludziom. Te słowa papieża zamieszczono na Twitterze w obchodzony w niedzielę Światowy Dzień Wolności Prasy.

Na oficjalnym profilu papieża na Twitterze Watykan zamieścił jego następujące przesłanie: „W obecnym kryzysie potrzebujemy dziennikarstwa, które służy wszystkim ludziom, szczególnie tym, którzy nie mają głosu; dziennikarstwa, które angażuje się w poszukiwanie prawdy i otwiera drogi ku jedności i pokojowi”.

Papieski profil Pontifex redagowany jest w dziewięciu językach, w tym także po polsku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl