fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zakończył wizytę w Stanach Zjednoczonych

W ostatnim dniu swojego pobytu w USA Ojciec Święty przewodniczył Eucharystii w Benjamin Franklin Parkway na zakończenie VIII Światowego Spotkania Rodzin.

Podczas homilii Jego Świątobliwość mówił, że wiara otwiera „okno” na obecność i działanie Ducha Świętego. Pokazuje to nam, że, podobnie jak szczęście, świętość jest zawsze związana z małymi gestami – dodał papież Franciszek.

Tych małych gestów uczymy się w domu, w rodzinie. Gubią się one pośród wszystkich innych rzeczy jakie robimy, ale sprawiają, że zmianie ulega dzień powszedni. Są to ciche rzeczy dokonywane przez matki, babcie, ojców, dziadków, dzieci. Są to małe oznaki czułości, miłości i współczucia – wskazywał Franciszek.

Papież dodał, że wiara wzrasta, gdy jest przeżywana i ukształtowana przez miłość, dlatego nasze rodziny, nasze domy, są prawdziwymi Kościołami domowymi. Są to właściwe miejsce dla wiary, aby stawała się życiem, a życie stawało się wiarą.

Po Mszy św. Papież spotkał się z na lotnisku z komitetem organizacyjnym, wolontariuszami i dobrodziejami Światowego Spotkania Rodzin. Papież dziękował zebranym za ich pracę.

Apelował też do nich, by nie pozwolili, aby wygasł ich entuzjazm dla Jezusa, Jego Kościoła, naszych rodzin oraz szerszej rodziny społeczeństwa.

Niech nasze wspólne dni zrodzą owoce, trwałą wielkoduszność i troskę o innych. Tak jak wiele otrzymaliśmy darów otrzymanych za darmo od Boga, a nie wytworzonych przez nas, tak też w zamian darmo dawajmy innym – powiedział papież Franciszek.

Wizyta Ojca Świętego rozpoczęła się 19 września. W czasie swojej podróży apostolskiej papież odwiedził Kubę i Stany Zjednoczone. Poszczególne punkty wizyty transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj