PiS za utworzeniem województwa koszalińskiego

Prawo i Sprawiedliwość proponuje utworzenie województwa koszalińskiego. Ma to pomóc w rozwoju tej części Polski i przyczynić się do bardziej sprawiedliwego rozdziału dóbr.

Taka zapowiedź padła wczoraj w Koszalinie podczas spotkania, na którym prezentowano kandydatów Prawa i Sprawiedliwości startujących do Sejmu i Senatu z tamtejszego okręgu.

W przemówieniu prezes PiS-u Jarosław Kaczyński wskazał na problem peryferyzacji. Zauważył, że dwa wielkie ośrodki – Trójmiasto i Szczecin – są daleko od Koszalina i wolą zachować środki finansowe dla siebie, niż przekazywać tutaj.

– Stąd ten pomysł województwa. Na pewno nie będziemy go nikomu narzucać. To będzie po konsultacjach, być może nawet po referendum, ale trzeba taką propozycję przedstawić. Każdy, kto zna mechanizm rozdziału dóbr ten wie, że istnienie ośrodka administracyjnego na poziomie wojewódzkim będzie pomagało temu regionowi. Będzie pomagało w zabieganiu o te dobra, będzie pomagało rozwojowi tej części naszej ojczyzny. Bardzo byśmy chcieli, żeby ten region, ta część Polski, uzyskała takie tempo rozwoju, by można było mówić o wyrównywaniu się – zwrócił uwagę Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński powiedział także, że celem Prawa i Sprawiedliwości jest dobra zmiana, a w jej ramach szybszy niż dzisiaj rozwój naszego kraju.

Wyjaśnił, że chodzi o to, by Polak jadący do Niemiec miał poczucie, że w jego kraju jest również dobrze jak tam. Jarosław Kaczyński dodał, że to oznacza co najmniej równe dochody na głowę, równą jakość usług społecznych, oraz taką samą zasobność, co – jak zaznaczył – jest najtrudniejsze do uzyskania.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że są przykłady różnych państw, które pokazują, że to też jest do zrobienia. Ma temu pomóc m.in. redukcja głębokiego podziału regionalnego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl