Papież Franciszek: Przygotujmy się do świętowania Bożego Narodzenia

Przygotujmy się do świętowania Bożego Narodzenia kontemplując Maryję i Józefa: Maryję – kobietę łaski pełną, która miała odwagę powierzyć się  całkowicie Słowu Boga; Józefa – człowieka  wiernego i sprawiedliwego, który wolał wierzyć Bogu niż słuchać głosów zwątpienia i ludzkiej pychy. Razem z Nimi idźmy do Betlejem – mówił papież Franciszek podczas niedzielnego spotkania na modlitwie Anioł Pański w Watykanie. 

Papież nawiązując do Ewangelii św. Mateusza, zwrócił uwagę na postawę świętego Józefa.

Ta Ewangelia ukazuje nam całą wielkoduszność świętego Józefa. Miał on swój dobry plan życia, ale Bóg przygotował dla niego inny plan, większą misję. Józef był człowiekiem, który zawsze dawał posłuch głosowi Boga, miał głęboką wrażliwość tajemniczą wolę, był człowiekiem uważnym na orędzia, które docierały do niego z głębi serca i z wysokości – mówił Ojciec Święty.

Święty Józef, który zaufał Bogu nie upierał się by realizować swój plan życia, był gotowy oddać się do dyspozycji. W ten sposób – jak zaznaczył papież Franciszek – on sam stał się „bardziej wolny i wielki”.

Święty Józef nie upierał się by realizować swój plan życia, nie pozwolił, aby żal czy gorycz zatruły jego, ale był gotowy oddać się do dyspozycji „nowości”, która w sposób zaskakujący stanęła przed nim. I tak stał się jeszcze bardziej wolnym i wielkim. Akceptując siebie zgodnie z tym, co Bóg zaplanował, Józef odnalazł siebie w pełni, ale poza sobą. Ta jego wolność by wyrzec się tego, co jest jego i wyrzec się także trzymania we własnych rękach swego życia, ta jego pełna wewnętrzna dostępność do pełnienia woli Boga, są dla nas wyzwaniem i pokazują nam drogę – akcentował papież Franciszek.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl