Papież Franciszek: Otwierając się na potrzeby innych, dokonujemy cudów

Otwierając się na potrzeby innych, dokonujemy cudów – zaznaczał w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek. Papież zwracał uwagę, że zbyt często chorzy i cierpiący stają się problemem, a powinni być okazją do okazania troski i solidarności.

Ojciec Święty nawiązał do niedzielnej Ewangelii o uzdrowieniu głuchoniemego. Ta historia podkreśla potrzebę podwójnego uzdrowienia – nie tylko z choroby i fizycznego cierpienia, ale też uzdrowienia z lęku.

Ten lęk popycha nas do usuwania na margines chorych, cierpiących, niepełnosprawnych. Istnieje wiele sposobów marginalizowania, nawet poprzez pseudo-litość lub usunięcie problemu. Pozostajemy głusi i niemi w obliczu bólu osób dotkniętych chorobą, udręką i trudnością. Zbyt często chorzy i cierpiący stają się problemem, a tymczasem powinni być okazją do wyrażenia troski i solidarności społeczeństwa wobec najsłabszych – mówił papież.

Ojciec Święty stwierdził, że także my możemy dokonywać cudów, otwierając się na potrzeby innych.

Chodzi o otwarcie się na potrzeby naszych braci cierpiących i potrzebujących pomocy unikając egoizmu i zamknięcia serca. Jezus przyszedł właśnie po to, aby otworzyć serce, to znaczy najgłębszy rdzeń osoby, aby je wyzwolić, aby uczynić nas zdolnymi do przeżywania w pełni naszej relacji z Bogiem i z innymi ludźmi – wskazał papież Franciszek.

TV Trwam News/RIRM

drukuj