ŚDM: Jutro poznamy ramowy program wizyty papieża Franciszka

Ramowy program wizyty papieża Franciszka w Polsce oraz Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 zostanie przedstawiony w sobotę – poinformował Komitet Organizacyjny ŚDM. Konferencje zaplanowano w Krakowie i w Warszawie.

W tym samym czasie plan wizyty papieża Franciszka ogłosi Watykan, zostanie on opublikowany w biuletynie biura prasowego Stolicy Apostolskiej.

W Warszawie w konferencji poświęconej ogłoszeniu ogólnego zarysu programu wizyty papieża Franciszka w Polsce wezmą udział przedstawiciele Kościoła: nuncjusz apostolski w Polsce ks. abp Celestino Migliore i sekretarz generalny KEP ks. bp Artur Miziński oraz władz państwowych: szefowa kancelarii prezydenta Małgorzata Sadurska i szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. konferencja odbędzie się w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.

W Krakowie, gdzie odbędą się Światowe Dni Młodzieży, z dziennikarzami spotkają się metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz i koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM ks. bp Damian Muskus. Spotkanie odbędzie się w Domu Arcybiskupów Krakowskich.

Papież Franciszek przyjedzie do Polski w lipcu, by wziąć udział w organizowanych po raz 31. Światowych Dniach Młodzieży. Zgodnie z pierwotnym planem tego wydarzenia ceremonia powitania papieża została zaplanowana 28 lipca na krakowskich Błoniach. Dzień później w tym samym miejscu papież Franciszek ma przewodniczyć Drodze Krzyżowej.

Myślą przewodnią ŚDM Kraków 2016 są słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

30 lipca wieczorem na terenie Campusu Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką zaplanowano czuwanie młodzieży z Ojcem Świętym, które zakończy się koncertem uwielbienia. W niedzielę 31 lipca w Brzegach papież ma celebrować Mszę św.  kończącą ŚDM Kraków 2016, podczas której planowane jest odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Papież ogłosi też wówczas miejsce, w którym odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży.

Podczas wizyty w Polsce papież Franciszek ma odwiedzić także Częstochowę i obóz zagłady Auschwitz-Birkenau; według informacji medialnych planowana jest m.in. Msza św. na jasnogórskich wałach.

1 marca rozpoczęła się akredytacja dziennikarzy, zainteresowanych obsługą wizyty papieża Franciszka w Polsce. Według szacunków organizatorów do Krakowa może przyjechać 5-6 tys. dziennikarzy i fotoreporterów z ponad 200 krajów. Do tej pory zarejestrowało się niemal 600 tys. osób zainteresowanych przyjazdem na ŚDM.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl