fot. PAP/EPA

Papież Franciszek do polskich pielgrzymów: Dajcie przykład braterskiej wrażliwości i hojności

Do dawania przykładu braterskiej wrażliwości i hojności, przez konkretne gesty dzielenia się z potrzebującymi, zachęcał polskich pielgrzymów Ojciec Święty. 

Pozdrawiając naszych rodaków podczas audiencji generalnej w Watykanie, Franciszek zwrócił uwagę na znaczenie ich pielgrzymowania do Rzymu.

Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, wasze pielgrzymowanie do Rzymu, do grobów Apostołów i świętych jest okazją, by ponownie przyjąć ich świadectwo i uczyć się, jak żyć z oddaniem Chrystusowi i braciom w duchu komunii miłości. Wy również dajcie przykład braterskiej wrażliwości i hojności przez konkretne gesty dzielenia się z potrzebującymi. Niech Pan wam błogosławi! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – mówił Ojciec Święty.

W swojej katechezie papież Franciszek nawiązał do zapisu z Dziejów Apostolskich, który wskazuje, że uczniowie Chrystusa wszystko mieli wspólne. Ojciec Święty zauważył, że więź z Chrystusem ustanawia więź między braćmi, która zespala i wyraża się także w komunii dóbr materialnych. Mocni wspierają słabych i nikt nie doświadcza ubóstwa, które poniża i oszpeca ludzką godność.

Papież przestrzegł też, że brak szczerości w dzieleniu się oznacza bowiem kultywowanie hipokryzji, oddalenie od prawdy, samolubstwo, gaszenie ognia wspólnoty i wprowadza w chłód śmierci wewnętrznej.

RIRM

drukuj