Ojciec Święty apeluje o zakończenie konfliktu na Ukrainie

Nasza osobista relacja z Jezusem buduje Kościół – podkreślił Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Na placu świętego Piotra zgromadziły się tysiące wiernych. Papież zawierzył Panu Jezusowi i Matce Bożej cały naród ukraiński, który zmaga się z konfliktem zbrojnym.

Ojciec Święty nawiązał w swoim rozważaniu do dzisiejszej Ewangelii. Podkreślił, że Jezus nazwał Szymona – Piotrem czyli skałą – nie ze względu na jego ludzkie cechy czy zasługi, ale ze względu na jego autentyczną i mocną wiarę, która pochodzi z wysoka. Bóg obdarzył Piotra wiarą niezawodną, na której Jezus będzie mógł budować swój Kościół. Zamysłem Chrystusa nie jest budowanie na podstawie pochodzenia człowieka, ale na jego wierze i osobistej relacji z Nim samym. Na relacji miłości i zaufania.

– Nasza relacja z Jezusem buduje Kościół. Tak więc, aby zainicjować swój Kościół Jezus musi znaleźć w uczniach wiarę solidną, niezawodną. Właśnie to musi zweryfikować w tym momencie drogi – powiedział Papież Franciszek.

Ojciec Święty wskazał, że na pytanie, które Jezus skierował do uczniów: za kogo Go uważają, musi sobie odpowiedzieć każdy chrześcijanin. Jaka jest twoja wiara? Czy twoje serce jest mocne jak skała? Papież podkreślił, że jeśli Pan znajdzie w naszym sercu wiarę niedoskonałą, ale szczerą zobaczy w nas żywe kamienie, z których może budować swoją wspólnotę.

– Podstawowym kamieniem tej wspólnoty jest Chrystus, jest kamieniem węgielnym i wyjątkowym. Ze swej strony, Piotr jest skałą, jako widzialny fundament jedności Kościoła, ale każdy ochrzczony jest wezwany, aby ofiarować Jezusowi swoją wiarę, ubogą ale szczerą, aby mógł On dziś nadal budować swój Kościół w każdej części świata – dodał Ojciec Święty.

Ojciec Święty Franciszek po modlitwie Anioł Pański zwrócił się również do narodu Ukraińskiego.

– Moja myśl biegnie szczególnie dziś ku umiłowanej Ukrainie, która obchodzi swoje święto narodowe, do wszystkich jej synów i córek, ku ich pragnieniu pokoju i spokojnego życia, zagrożonych sytuacją napięcia i konfliktu, które zdają się nie ustawać, powodując wiele cierpienia wśród ludności cywilnej – mówił Papież.

Ojciec Święty wezwał wszystkich do modlitwy za naród Ukraiński, a szczególnie za ofiary konfliktu, ich rodziny oraz wszystkich, którzy z jego powodu cierpią.

TV Trwam News

 

 

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl