fot. PAP/EPA

Ojciec Święty zaapelował do wszystkich wiernych, aby niestrudzenie głosili Ewangelię

W niedzielę przeżywaliśmy Niedzielę Słowa Bożego, która została ustanowiona w 2019 roku z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka. Kiedy głosimy Ewangelię, pomagamy innym, by stali się wolni. Sami stajemy się lepsi i pomagamy innym w stawaniu się lepszymi – mówił Papież Franciszek podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański.

W trakcie spotkania z wiernymi Ojciec Święty Franciszek nawiązał do fragmentu Ewangelii o powołaniu pierwszych uczniów, kiedy Pan podchodzi do młodych rybaków i zaprasza ich, aby poszli za Nim, stając się tym samym rybakami ludzi. Papieża zaznaczył, że Pan chce angażować nas w swoje dzieło zbawienia i nie zmienia zdania, choć widzi ograniczenia, nasze i uczniów.

– A jednak Jezus ich wybrał i nadal im ufał. Dlaczego? Dlaczego wzywa także i nas, abyśmy Go głosili? W ostatecznym rachunku dlatego, że chce, abyśmy byli szczęśliwi – akcentował papież Franciszek.

Ojciec Święty zauważył, że szczęściem Jezusa było zaniesienie Bożego zbawienia wszystkim – to odpowiedź miłości na miłość Ojca. Poprzez każdy czyn i każde słowo, kiedy i my dajemy miłość, pomnaża się światło i radość; radość wokół nas i w nas – wyjaśnił Ojciec Święty.

– W ten sposób stajemy się w pełni tym, do czego zostaliśmy stworzeni: ludźmi o poszerzonym sercu. Głoszenie Ewangelii nie jest więc czasem straconym, ale to bycie szczęśliwszym poprzez pomaganie innym w byciu szczęśliwymi, to wyzwalanie od siebie samych, pomagając innym w byciu wolnymi, to stawanie się lepszym, pomagając innym w stawaniu się lepszymi – powiedział Ojciec Święty.

Papież przypomniał wiernym, że każdy z nas jest powołany by tam, gdzie jest, nieść innym to, co najcenniejsze: miłość do Pana.

Ojciec Święty Franciszek przypomniał także o trwającym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan.

„Niezmordowanie prośmy Pana o pokój na Ukrainie, w Izraelu, Palestynie i wielu innych częściach świata. Z powodu jego braku cierpią zawsze najsłabsi. Myślę o najmłodszych, o tak wielu dzieciach rannych i zabitych, pozbawionych miłości, marzeń i przyszłości” – dodał Papież.

„Odczuwajmy obowiązek modlitwy i budowy pokoju dla nich” – zachęcił Ojciec Święty.

Zaapelował o uwolnienie grupy porwanych osób na Haiti, wśród których znajduje się sześć zakonnic, a także o powstrzymanie przemocy w tym kraju.

TV Trwam News/PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl