fot. flickr.com

23 września Papież uda się do USA

Prezydent USA Barack Obama wraz z pierwszą damą przyjmą 23 września w Waszyngtonie Papieża Franciszka – poinformował Biały Dom. Podczas wizyty w stolicy USA Papież wygłosi przemówienie przed połączonymi izbami amerykańskiego Kongresu.

Jak głosi komunikat Białego Domu, podczas wizyty w Waszyngtonie, Papież i prezydent USA „będą kontynuowali dialog na temat wspólnych wartości i zobowiązań, który rozpoczęli w marcu 2014 roku, gdy prezydent Obama odwiedził Watykan”.

Chodzi o opiekę nad zmarginalizowanymi i biednymi, poprawę sytuacji gospodarczej, ochronę środowiska a także ochronę mniejszości religijnych, promowanie wolności religijnej na całym świecie oraz integrację imigrantów i uchodźców.

Waszyngton będzie pierwszym etapem papieskiej podróży po USA. Następnie, jak informował wcześniej przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ ksiądz arcybiskup Bernardito Auza, Franciszek pojedzie do Nowego Jorku, gdzie planowane jest jego przemówienie w nowojorskiej siedzibie ONZ; Papież pojedzie potem do Filadelfii na Światowe Spotkanie Rodzin.

Przewodniczący Izby Reprezentantów John Boehner już wcześniej zapowiedział, że Franciszek jako pierwszy Papież wygłosi 24 września przemówienie przed połączonymi izbami Kongresu USA.

PAP/RIRM

drukuj