PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek wezwał w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, aby na nowo postawić Ducha Świętego w centrum Kościoła

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego papież Franciszek powierzył świat Duchowi Świętemu. W Bazylice Świętego Piotra modlił się o odnowę oblicza ziemi i o zjednoczenie nas wszystkich w Duchu Świętym. Ojciec Święty wzywał, aby na nowo postawić Ducha Świętego w centrum Kościoła. Z koeli w samo południe Papież spotkał się z wiernymi na modlitwie Regina Coeli.

Z Bazyliki Świętego Piotra popłynęła w niedzielę szczególna modlitwa.

– Przyjdź Duchu przebaczenia, harmonio serca, przemień nas tak, jak Ty potrafisz, przez Maryję – modlił się papież Franciszek.

Ojciec Święty Franciszek modlił się, abyśmy wszyscy byli zjednoczeni w Duchu Świętym.

Dziś na ziemi jest bowiem dużo i tak wiele podziałów – podkreślał Papież.

– Wszyscy jesteśmy połączeni, a jednak okazuje się, że jesteśmy od siebie rozdzieleni, znieczuleni przez obojętność i gnębieni przez samotność. Jakże wiele wojen, jak wiele konfliktów. Niewiarygodnym zdaje się zło, jakie może wyrządzić człowiek – powiedział Ojciec Święty.

Naszą wrogość podsyca duch podziału, diabeł. Papież podkreślał, że Duch Święty przeciwstawia się duchowi dzielącemu, bo jest harmonią, jest Duchem jedności, który przynosi pokój.

– Przyzywajmy Go każdego dnia dla naszego świata, dla naszego życia – zaakcentował papież Franciszek.

Ojciec Święty wzywał, aby na nowo postawić Ducha Świętego w centrum Kościoła. W samo południe Papież spotkał się z wiernymi na modlitwie Regina Coeli.

W czasie rozważań podkreślał, że Duch Święty wyzwala z niewoli lęku. Zaapelował także o pomoc dla mieszkańców Birmy i Bangladeszu, którzy zostali poszkodowani przez cyklon.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl