fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Otwórzmy serce, mówiąc z wiarą „Jezu ufam Tobie”

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek zachęcił wiernych do słuchania w tym czasie Słowa Bożego i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Papież skierował również słowa pozdrowień do Polaków. W poniedziałek przeżywać będziemy 90. rocznicę pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego świętej siostrze Faustynie Kowalskiej.

– Dzisiaj moją myśl kieruję do sanktuarium w Płocku w Polsce, gdzie przed 90 laty Pan Jezus ukazał się świętej Faustynie Kowalskiej, powierzając jej szczególne orędzie Bożego Miłosierdzia. Za pośrednictwem świętego Jana Pawła II orędzie to dotarło do całego świata. Jest ono niczym innym, jak Ewangelią Jezusa Chrystusa, który umarł, zmartwychwstał i obdarza nas miłosierdziem Ojca. Otwórzmy serce, mówiąc z wiarą „Jezu ufam Tobie” – powiedział Papież Franciszek.

To właśnie w Płocku w swej klasztornej celi 22 lutego 1931 roku św. siostra  Faustyna doznała pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego. Wydarzenie to opisała w swym Dzienniczku, który powstawał w latach 1934 – 1938. Podczas objawienia Chrystus polecił świętej siostrze Faustynie, by namalowała obraz  z podpisem „Jezu ufam Tobie”.

Pierwszy obraz Jezusa miłosiernego powstał w Wilnie w 1934 roku w pracowni Eugeniusza Kazimirowskiego. Najbardziej znany jest łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły z kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

 

TV Trwam News

drukuj