fot. twitter.com/Kombatanci/

Warszawa: Ks. prałat Kazimierz Sznajder odznaczony Medalem „Pro Patria”

Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych (UdSKiOR) Jan Józef Kasprzyk odznaczył w niedzielę Medalem „Pro Patria” obchodzącego jubileusz 70-lecia ks. prałata Kazimierza Sznajdera. Uroczystość odbyła się w kościele pw. NMP Królowej Świata w Warszawie.

„Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie dobro, za wielkie serce, którym darzy ksiądz prałat swoich parafian, a także mieszkających na terenie parafii kombatantów. Dziękuję za księdza serce otwarte dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia i pomocy. Dziękuję za wielkie serce, którego nieodłącznym elementem jest miłość do Kościoła i Ojczyzny” – powiedział szef UdSKiOR podczas Mszy św. w dniu 70. urodzin ks. prałata Kazimierza Sznajdera.

Ks. prałat Kazimierz Sznajder pełni też funkcję wicedziekana dekanatu ochockiego. W 2020 r. parafia pw. NMP Królowej Świata na warszawskiej Ochocie, w której ks. Sznajder jest proboszczem, obchodziła jubileusz 70-lecia powstania. Bywa nazywana „rozśpiewaną parafią”, ze względu na długą tradycję działających w niej zespołów tworzących muzykę patriotyczno-sakralną.

PAP

drukuj