fot. PAP/EPA

Polska delegacja z prezydentem A. Dudą na czele spotka się w Watykanie z Ojcem Świętym Franciszkiem

Polska delegacja z prezydentem Andrzejem Dudą na czele spotka się w Watykanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Wizyta ma związek z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II.

Prezydentowi będzie towarzyszyć Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Para prezydencka spotka się z papieżem Franciszkiem przed południem. Następnie Andrzej Duda będzie rozmawiał z ks. kard. Pietro Parolinem, sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej.

Delegacja będzie też uczestniczyć we Mszy świętej sprawowanej przy grobie św. Jana Pawła II.

– Ten rok (2020 – red.) to setna rocznica Jego urodzin, a więc też i dla nas Polaków, dla tego pokolenia, które nazywane jest często pokoleniem JPII, do którego także i ja należę , jest to rok bardzo ważny. Jest to rok bardzo przejmujący. Przypominania przede wszystkim to, czego nas nauczał Ojciec Święty Jan Paweł II, co mówił do nas o świecie i jak postrzegał nasze obowiązki jako Polaków, jako ludzi wierzących. Ale, proszę Państwa, to także dla mnie ogromnie radosne spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Rozmowa z Ojcem Świętym nt. tego, jaka jest sytuacja w Polsce. Na pewno będziemy o tym mówili – powiedział prezydent Andrzej Duda. 

Para prezydencka przebywa od środy z oficjalną wizytą we Włoszech. Prezydent Polski spotkał się m.in. z władzami tego państwa.

Andrzej Duda oddał też hołd polskim żołnierzom poległym w bitwie o Monte Cassino. Uczestniczył również w odsłonięciu popiersia gen. Władysława Andersa w Ambasadzie RP w Rzymie. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl