fot. PAP/EPA

Papież będzie przewodniczył Mszy św. w intencji chorych

Ojciec św. Franciszek będzie dziś w Watykanie przewodniczył w uroczystej Mszy św. w intencji chorych i niepełnosprawnych. Uroczystość wpisuje się w obchody Roku Miłosierdzia. Transmisja w Radiu Maryja o godz. 10.30.

Ewangelia ma być odczytana i przetłumaczona na język migowy. Będzie również zaprezentowana w formie inscenizacji przez wiernych z upośledzeniem umysłowym. Chodzi o zwrócenie uwagi na potrzebę całkowitego zaangażowania chorych i niepełnosprawnych w życie Kościoła.

Ks. prałat Dariusz Giers z Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych zwraca uwagę na szczególne znaczenie dzisiejszych uroczystości.

– Z punktu widzenia teologii chorzy współpracują z Chrystusem w dziele zbawienia świata, w Jego misji zbawczej. Nie wahałbym się użyć określenia, że jest to centralny punkt obchodów Roku Miłosierdzia, bo przecież któż bardziej niż chorzy i niepełnosprawni potrzebuje miłosierdzia. W Karcie Pracowników Służby Zdrowia mówimy, że lekarze, pielęgniarki to słudzy miłosierdzia. Jeśli chcą iść za Chrystusem, jeśli przestrzegają zasad chrześcijańskiej wiary – mówimy oczywiście o ludziach wierzących – powinni być wobec chorych sługami miłosierdzia – mówi ks. prałat Dariusz Giers.

RIRM

 

drukuj