fot. Mateusz Marek / Nasz Dziennik

Sytuacja w CZD okazją do ataku na Radio Maryja

PO brakuje argumentów uzasadniających 8 lat ich rządów, dlatego rozpowszechniają nieprawdziwe informacje – wskazuje poseł Anna Sobecka.

Polityk wydała oświadczenie w związku ze skandaliczną wypowiedzią byłej premier Ewy Kopacz podczas debaty w Sejmie nt. sytuacji Centrum Zdrowia Dziecka.

W jej trakcie Ewa Kopacz powiedziała: „w ciągu kliku tygodni znaleźliście 26 milinów dla o. Rydzyka, a nie możecie znaleźć pieniędzy na chore dzieci’’.

Poseł Anna Sobecka w wydanym oświadczeniu zwraca uwagę, że wypowiedź byłej premier to kolejny przykład szerzenia mowy nienawiści przez PO.

W rozmowie z redakcją informacyjną Radia Maryja polityk zawraca uwagę, że to nie pierwsza sytuacja kiedy była premier Ewa Kopacz buduje swoje wypowiedzi na kłamstwie.

– Wystarczy choćby przypomnieć jej słynną wypowiedź o przekopaniu ziemi smoleńskiej centymetr po centymetrze. Dziś wiemy jak wielkim i perfidnym było to kłamstwem. Kłamstwem, którym tak często się posługuje wyjaśnia przyczyny nieudolności jej rządzenia oraz rozpad PO, którego jesteśmy świadkami. Odnosząc się natomiast do udawanej troski o chore dzieci przypomniałam, że jej bliski współpracownik odpowiadając na palący problem głodujących dzieci w Polsce zaproponował, aby zaczęły jeść szczaw – przypomina Anna Sobecka.

Poseł Anna Sobecka w wydanym oświadczeniu wyjaśnia też, że dzieła, którymi kieruje o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR są własnością Warszawskiej Prowincji Ojców Redemptorystów, a środki przyznane Fundacji Lux Veritatis nie są jego osobistym majątkiem.

Polityk przypomina także, że to w 2008 r. pod rządami PO-PSL Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej cofnął Fundacji Lux Veritatis dotację na odwierty geotermalne w Toruniu.

Oświadczanie poseł Anny Sobeckiej [kliknij]

RIRM 

drukuj