fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] O. T. Rydzyk CSsR: Pielęgniarstwo, służba zdrowia to jest realizacja przykazania miłości bliźniego

Cieszymy się z tego bardzo, bo to jest wychowywanie ludzi, żeby jak najlepiej służyli społeczeństwu. Ludzi, którzy będą mieli w sobie kulturę chrześcijańską, a więc zachowanie przykazań. Zwłaszcza pielęgniarstwo, służba zdrowia to jest realizacja przykazania miłości bliźniego – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otwiera nowy kierunek kształcenia – pielęgniarstwo. Minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski wydali zgodę na otworzenie nowego kierunku.

– Cieszymy się z tego bardzo, bo to jest wychowywanie ludzi, żeby jak najlepiej służyli społeczeństwu. Ludzi, którzy będą mieli w sobie kulturę chrześcijańską, a więc zachowanie przykazań. Zwłaszcza pielęgniarstwo, służba zdrowia to jest realizacja przykazania miłości bliźniego – podkreślał o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– My chcemy to uczynić, zrobić i zapraszamy, bo pielęgniarzy i pielęgniarek potrzeba. (…) Ci ludzie, z takimi dobrymi postawami, są bardzo potrzebni służbie człowiekowi. Nasze społeczeństwo też choruje, mamy takie potrzeby, szpitale, ośrodki do leczenia ludzi. Zapraszamy bardzo serdecznie. Uczelnia w tym roku rozpoczyna 19. rok swojej posługi. Rozwijamy się. Uczelnia jest elitarna, otwarta na to, żeby służyć jak najlepiej Polsce – dodał.

Dyrektor Radia Maryja zapewnił, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej będzie starała się o zgodę na studia II stopnia na kierunku pielęgniarstwo.

– Pielęgniarze są bardzo potrzebni. Są różne specjalizacje i one u nas będą. Oczywiście otrzymaliśmy najpierw zgodę na I stopień, czyli do licencjatu, ale po drugim roku można się starać o magisterki i będziemy to robić – powiedział założyciel WSKSiM.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR poinformował, że zapisy na kierunek pielęgniarstwo będą trwały do 15 października i zajęcia rozpoczną się od razu, kiedy zgłosi się wystarczająca ilość kandydatów.

– Mamy już całą kadrę, wszystko mamy, ale musimy to dobrze zorganizować. Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego odbędzie się 1 października na wszystkich innych kierunkach, ale ta uroczysta inauguracja, wręczenie indeksów rozpoczynającym studia – 19 października. To będzie 19. rozpoczęcie 19 października. A my przyjmujemy dokumenty, zapisy do 15 października. Jeżeli będzie odpowiednia ilość, to wtedy będziemy zaczynali – zapewniał dyrektor Radia Maryja.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR zachęcał do wspierania finansowo Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

– Zapraszamy tych dobrych Polaków. Jest tak dużo firm, tysiące firm – przekazujecie Państwo albo nie przekazujecie, a macie możliwość przekazania środków na jakieś dobre cele. Pomyślcie, czy jesteście katolikami, Polakami i czy nie wesprzeć czegoś takiego. Zobaczcie, co już zrobiliśmy dzięki ludziom, dzięki Rodzinie Radia Maryja – Radio Maryja istnieje i Telewizja Trwam – mówił założyciel WSKSiM.

Całość rozmowy z o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj