Prezydent Andrzej Duda na uroczystościach 25-lecia powstania Radia Maryja

W uroczystościach 25-lecia powstania Radia Maryja wziął udział prezydent Andrzej Duda. W swoim wystąpieniu prezydent podziękował rozgłośni za budowanie wielkiego dzieła wspólnoty, miłosierdzia oraz siły polskiego społeczeństwa i państwowości.

Andrzej Duda zmierzając z bydgoskiego lotniska do Torunia zatrzymał się przed krzyżem upamiętniającym miejsce porwania bł. ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie złożył kwiaty i się modlił.

Następnie udał się do świątyni Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, która jest wotum wdzięczności Rodziny Radia Maryja za dar Papieża Polaka. Prezydent modlił się przed głównym ołtarzem, a także w dolnej Kaplicy Pamięci.

Prezydent odwiedził również Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej, gdzie spotkał się z władzami uczelni i studentami.

W swoim przemówieniu skierowanym do Rodziny Radia Maryja podziękował jej za budowanie wspólnoty i wielkie dawanie nadziei i siły, szczególnie ludziom chorym i cierpiącym.

– Ja przybyłem tutaj dzisiaj jako prezydent Rzeczypospolitej, żeby podziękować. Bo jeżeli 22 lata temu nasz Ojciec Święty codziennie Panu Bogu dziękował, to po 25 latach wypada, żeby prezydent Polski podziękował Panu Bogu i tym, którzy Radio Maryja stworzyli – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał, że Radio Maryja od samego początku opowiadało się przeciwko powszechnie obowiązującym prądom liberalnym i lewicowym.

– Dziękuje, ale i życzę abyście się dalej rozwijali z pożytkiem dla naszej Ojczyzny i z pożytkiem dla Polaków, łącząc ich tak jak do tej pory w kraju i na całym świecie, budując to wielkie poczucie wspólnoty i poczucie wartości. Żeby Polacy wiedzieli, na jakich wartościach opieraliśmy się, kiedy potem osiągaliśmy sukces i które wartości traciliśmy, po czym zaraz następowała porażka – mówił Andrzej Duda.   

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl