Prezydent podpisał nowelę ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii – poinformowała kancelaria prezydenta.

Regulacja zamiast dziś, wejdzie w życie 1 lipca 2016 roku. Nowela oznacza odroczenie tych przepisów o Odnawialnych Źródłach Energii, które dotyczą najważniejszej części ustawy.

Chodzi m. in. o uruchomienie systemu aukcyjnego, który ma zastąpić dotychczasowy system wsparcia energii odnawialnej – tzw. zielone certyfikaty.

Nowela opóźnia także wprowadzenie mechanizmów wspierających wytwarzanie energii elektrycznej w mikroinstalacjach o mocy od 3 kW do 10 kW.

Jan Szyszko, minister środowiska pozytywnie ocenia decyzję prezydenta.

– Ta decyzja pana Prezydenta jest bardzo słuszna, ponieważ do tych zmian należy się przygotować. Wszystkie podmioty gospodarcze powinny być gotowe, aby to wprowadzić w życie. Pół roku to wystarczający czas, aby mogło to zacząć funkcjonować – podkreślił minister Jan Szyszko.

Przyjęta w lutym ustawa jest kluczowa z punktu widzenia rozwoju rynku odnawialnych źródeł energii w Polsce. Cześć przepisów obowiązuje od maja, reszta wejdzie w życie 1 lipca.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl