Księża biskupi o Radiu Maryja

Na uroczystości rocznicowe przybyli księża arcybiskupi i biskupi, którzy są wyrazem łączności z Radiem Maryja wszystkich diecezji w Polsce.

„Ja Panu Bogu dziękuję codziennie, że jest w Polsce takie Radio, które się nazywa Radio Maryja” – powiedział w 1995 r. Ojciec Św. Jan Paweł II, wielki przyjaciel rozgłośni. Dziś podziękowania oraz życzenia płyną z ust księży arcybiskupów i biskupów.

Rodzina Radia Maryja dziękuje za Opatrzność Bożą. Bez niej dziś nie byłoby tych wszystkich dzieł – mówił ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, biskup senior diecezji drohiczyńskiej.

– Przede wszystkim chciałbym podziękować Panu Bogu, bo to jest wielki dar dla naszego społeczeństwa i dla osób, które nie miałyby możliwości innego kontaktu, który pozwala zrozumieć, dlaczego dzieje się tak, a nie inaczej w naszej Ojczyźnie. Radio Maryja jest swojego rodzaju przewodnikiem w różnych okolicznościach i sytuacjach – wskazał ks. bp Antoni Dydycz.

Szczególne podziękowania należą się także wszystkim tym, którzy współtworzą Radio Maryja – dodał ks. bp Stefan Regmunt, biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

– Dziękuję ojcom redemptorystom i o Tadeuszowi Rydzykowi CSsR za to, że nie zgasił tego Ducha Bożego i podjął się tego zadania. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy współtworzą Radio Maryja. Podziwiamy te dzieła, które powstały przy okazji działalności Radia Maryja – powiedział ks. bp Stefan Regmunt.

Rozgłośnia od 25 lat pełni misję ewangelizacyjną. Za pomocą fal radiowych, do domów Polaków w kraju, ale także tych rozsianych po całym świecie, dociera słowo Boże – zaznaczył ks. bp Edward Frankowski, biskup senior diecezji sandomierskiej.

– Radio Maryja spełnia taką rolę, jaką Maryja spełnia wobec Kościoła i wobec świata. Wypełnia więc misję Matki Najświętszej, a ona wciąż nam przypomina: „Czyńcie wszystko, cokolwiek każe Wam mój syn” – mówił ks. bp Edward Frankowski.

Jednak to nie wszystko. Radio Maryja uwrażliwia na problemy społeczne, zachęca do dialogu i udziału w życiu publicznym – dodał ks. bp Stefan Regmunt.

– Radio nie tylko przyczynia się do rozwoju religijnego i moralnego, ale też i społecznego. Rozumiemy, że katolicy powinni włączać się do życia społecznego. Powinni rozumieć, że musimy wspólnie budować dobro wspólne – wskazał ksiądz biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i dodał, że  dobrem wspólnym jest również toruńska rozgłośnia, a Rodzina Radia Maryja jest fenomenem na skalę światową.

Obecność tak wielu księży arcybiskupów i biskupów potwierdza, że Kościół w Polsce docenia rolę ewangelizacyjną Radia Maryja.

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl