Ks. kard. Z. Grocholewski: Radio Maryja ubogaca Polaków nie zrażając się trudnościami

Ta rozgłośnia katolicka przez ćwierćwiecze trwała na posterunku i nie ugięła się pod naporem nawałnic oraz groźnej wichury – napisał ks. kard. Zenon Grocholewski w liście skierowanym do o. Tadeusza Rydzyka CSsR na dziękczynienie za 25 lat istnienia Radia Maryja.

Ks. kard Zenon Grocholewski zapewnił o duchowej łączności z uczestnikami zgromadzonymi w Toruniu na dziękczynieniu Panu Bogu za 25 lat działalności Radia Maryja.

– Jest za co dziękować Bogu, tym bardziej, że ta rozgłośnia katolicka przez ćwierćwiecze trwała na posterunku i nie ugięła się pod naporem nawałnic i groźnej wichury. Nie zrażając się trudnościami, Radio Maryja ubogacało i ubogaca Polaków dobrem, prawdą, miłością, włączając się wspaniałomyślnie w zasiew Słowa Bożego i nauki Kościoła, w umacnianie wiary, w łączenie ludzi z Bogiem poprzez modlitwę, w formowanie sumień w duchu Ewangelii, w promocję chlubnych wartości polskiej kultury – wskazał były Prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

Ksiądz kardynał zaznaczył, że katolicka rozgłośnia stała się także propagatorem nauczania największego z Polaków, św. Jana Pawła II.

– Niech za to wszystko będzie Pan uwielbiony i Maryja Dziewica, pod której sztandarem rozwijało się i rozwija to piękne dzieło – akcentował ks. kard. Zenon Grocholewski.

Eminencja zwrócił uwagę, że Radio Maryja było tylko zaczynem powstania wielu kolejnych dzieł.

– Mówiąc o Radiu Maryja trudno nie pomyśleć także o innych pięknych owocach, które zrodziły się wokół niego, jak Telewizja Trwam, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, oraz ostatnio wymowne Sanktuarium pw. Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, które miałem zaszczyt konsekrować. Niech stanie się ono żywotnym ośrodkiem modlitwy wspierającej Radio Maryja i złączone z nim instytucje – podkreślił ks. kard.

Ks. kard. Zenon Grocholewski obiecał modlitwę, „by Radio Maryja i związane z nim dzieła coraz bardziej się rozwijały i rodziły coraz to wspanialsze owoce w perspektywie ziemskiej oraz nadprzyrodzonej”.

 

 

Cały list ks. kard. Zenona Grocholewskiego:

grocholewski

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj