[TYLKO U NAS] Prof. J. Kawecki: Najważniejsze osoby w Polsce przyznają się dziś do bycia w Rodzinie Radia Maryja

Wcześniej środowisko Rodziny Radia Maryja było mocno dyskryminowane, (…) a dziś najważniejsi politycy, szefowie różnych komitetów i komisji przybywają na urodziny Radia Maryja. To jest piękne, że takie osoby przyznają się dziś do bycia w środowisku Rodziny Radia Maryja – powiedział w piątkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Każda rocznica powstania Radia Maryja mobilizuje nas do spojrzenia wstecz, ale i w przyszłość – powiedział prof. Janusz Kawecki.

Były okresy bardzo trudne. Pisaliśmy nawet o „czarnych chmurach” nad Radiem Maryja. Ale to zostało wytrzymane przez ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka i zgromadzenie redemptorystów. To wszystko zostało wytrzymane dzięki opiece Boga i stawiennictwu Maryi. Radio Maryja i Rodzina Radia Maryja, która się wokół niego tworzy, to są wyjątkowe ewenementy w skali światowej. Do tego wokół rozwija się również Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, TV Trwam, Lux Veritatis i geotermia – wskazał członek KRRiT.

Dziś najważniejsi politycy, szefowie różnych komitetów i komisji przybywają na urodziny Radia Maryja. To jest piękne, że takie osoby przyznają się dziś do bycia w środowisku Rodziny Radia Maryja – podkreślił gość „Aktualności dnia”.

Rodzina Radia Maryja stale się umacnia – dodał.

Wcześniej środowisko Radia Maryja było bardzo mocno dyskryminowane, a osoby, które były za to odpowiedzialne mówiły głośno o hasłach tj. pluralizm. Teraz, kiedy patrzymy w przyszłość, widać wyraźnie, że środowisko to trwa i się umacnia – powiedział prof. Janusz Kawecki.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem prof. Janusza Kaweckiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj