„Cud w eterze” – wywiad rzeka z o. dr. T. Rydzykiem CSsR. Prof. J. Kawecki: Traktuję tę książkę jako szczególny materiał formacyjny

„Cud w eterze” mógł się zdarzyć tylko dzięki temu, że wszystko budowane  było na prawdzie, dlatego ubogacajmy się tym i przygotujmy się na trudne czasy, korzystając z tego świadectwa – mówił prof. Janusz Kawecki, przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja w służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, na antenie TV Trwam.

Książka pt. „Cud w eterze” to historia Radia Maryja w pigułce opisana słowami jego Założyciela – o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR. Książka dostępna jest w sprzedaży.

– Tytuł książki jest jak najbardziej słuszny, ponieważ zaistnienie Radia Maryja było wielkim cudem. W tamtym czasie w Polsce nie było życzliwości  ani neutralnego podejścia do Radia Maryja, które od samego początku było dyskryminowane w osobie Ojca Dyrektora. Dlatego pierwszym cudem było przygotowanie o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR przez Maryję do założenia Radia Maryja, dlatego że Ojciec Dyrektor przez całe swoje życie był hartowany, żeby potem móc podjąć się tego dzieła. Radio Maryja nie jest tylko dla Polaków i nie jest tylko w Polsce, ale jest również poza granicami naszej Ojczyzny. Wiele ludzi na świecie z innych krajów również słucha Radia Maryja – podkreśliła red. Ewa Nowina Konopka, redaktor naczelny „Naszego Dziennika”.

Książka „Cud w eterze” nie tylko swoją objętością, ale również swoją treścią zajmuje poczesne miejsce w mojej biblioteczce – mówił prof. Janusz Kawecki, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

– Traktuję tę książkę jako szczególny materiał formacyjny dla tych, którzy korzystają i uczestniczą w formacji prowadzonej przez Radio Maryja. Jeżeli ktoś jest wśród członków Rodziny Radia Maryja, to nie może nie przeczytać tego materiału formacyjnego, ponieważ dzięki niemu będzie mógł obronić każde kłamliwe zarzuty, jakie często są w różnych mediach, wobec Radia Maryja i jego Założyciela. Każdy będzie potrafił obronić, mając świadectwo Świadka. Ojciec Dyrektor występuje jako świadek formacji siebie samego i całego środowiska Radia Maryja. Ta książka jest nie tylko o przeszłości Radia Maryja, o tym, jak powstawało, w jakich przeciwnościach i z czym musiało się zmagać, ale również o przyszłości, dlatego traktuję to jako materiał formacyjny – tłumaczył prof. Janusz Kawecki.

  1. dr Tadeusz Rydzyk w wywiadzie opisuje powstanie toruńskiej rozgłośni, jak również mówi o konkretnym zadaniu dla dziennikarzy, którzy zajmują się opisywaniem rzeczywistości, jaka nas otacza i jasno wskazuje, w którym kierunku jako dziennikarze powinniśmy działać.

– To, co powinno prowadzić wszystkich dziennikarzy to poszukiwanie prawdy. Świadectwo Ojca Dyrektora, decyzje, postępowanie, siła i bezkompromisowość w obronie prawdy jest dla nas przykładem, że można. Dlatego trzeba postawić na formowanie sumień dziennikarzy. O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR od początku istnienia Radia Maryja zwraca uwagę na to, że dziennikarz ma być świadkiem prawdy, czyli świadkiem Pana Jezusa. Mamy żyć Ewangelią, a nie być tylko wynajmowani jako dziennikarze – akcentowała redaktor naczelny „Naszego Dziennika”.

„Cud w eterze” mógł się zdarzyć tylko dzięki temu, że wszystko budowane było na prawdzie, dlatego ubogacajmy się tym i przygotujmy się na trudne czasy,  korzystając z tego świadectwa – mówił prof. Janusz Kawecki.

– To, co mnie tak bardzo zachwyca w tej książce, to bezgraniczna miłość i zaufanie o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR do Pana Boga i do Matki Bożej. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że Ojciec Dyrektor zgodził się udzielić naszym dziennikarzom wywiadu, aby mogła powstać książka, że zaufał naszej redakcji i ludziom, którzy również współuczestniczyli przy zakładaniu „Naszego Dziennika”, za to, że nas uczył bezgranicznego zaufania Panu Bogu, bo inaczej byłoby bardzo trudno ostać się w wielu sytuacjach – mówiła red. Ewa Nowina Konopka.

– Książka rozpoczyna się od wypowiedzi szczególnego świadka, ks. kard. Gerharda Müllera. Takie wprowadzenie do książki może uzyskać tylko wyjątkowy człowiek. Myślę, że ta ocena, którą wyraził w swojej przedmowie,  ks. kard. Gerhard Müller, jest właśnie tą najważniejszą oceną – zakończył prof. Janusz Kawecki.

Książkę „Cud w eterze” można nabyć m.in. w księgarniach „Naszego Dziennika”, a także na stronie internetowej wydawnictwa sióstr loretanek oraz w sklepie internetowym Fundacji „Nasza Przyszłość”.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl