fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] O. dr T. Rydzyk CSsR do studentów: Musicie wybierać: mieć czy być

Musicie wybierać: być czy mieć? Możecie mieć to, co zniknie szybko, zniszczeje. Możecie zwrócić uwagę tylko na praktyczny materializm i robić karierę. Ale dokąd dojdziemy? Życzę wam, żebyście wybrali to „być”, jak najwięksi Polacy – powiedział do studentów podczas Mszy św. inaugurującej nowy rok akademicki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu założyciel toruńskiej uczelni o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. 

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR przypomniał słowa papieża Jana Pawła II wypowiedziane w Toruniu.

Ojciec Święty Jan Paweł II, kiedy był w Toruniu, powiedział jedno bardzo ważne zdanie: „Niech Maryja, Gwiazda Nowej Ewangelizacji, poprowadzi Wasze radio na spotkanie nowych ludzi i nowych czasów”. I właśnie chodzi o nowych ludzi i nowe czasy. Ciągle są nowe czasy i nowe wyzwania. Jan Paweł II – oczywiście nie tylko on, ale Papież Polak szczególnie – uczy nas życia. Uczy nas jak żyć. On wzrastał, a później służył Bogu, Kościołowi i Polsce w czasach dwóch totalitaryzmów – tego z Zachodu i ze Wschodu. Nowe czasy i nowi ludzie… – mówił założyciel Radia Maryja.

Teraz też widzimy albo pozostałości, albo nową falę totalitaryzmów – dodał.

Jest wiele znaków, wiele znamion różnych totalitaryzmów. Czy wam wystarczy sił? Jacy będziecie? Musicie wybierać: być czy mieć? Możecie mieć to, co zniknie szybko, zniszczeje. Możecie zwrócić uwagę tylko na praktyczny materializm i robić karierę. Ale dokąd dojdziemy? Życzę wam, żebyście wybrali to „być” – jak najwięksi Polacy, jak Jan Paweł II, o którym nie tylko pamięta historia, ale są już po tamtej stronie i są wielcy. Idźcie w tym kierunku! – zaapelował redemptorysta.

radiomaryja.pl

drukuj