fot. Robert Sobkowicz

Sprawa znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR ponownie w prokuraturze

Warszawska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie znieważenia dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR przez czytelników „Gazety Wyborczej”.

Chodzi o internautów, którzy pod jednym z artykułów zamieszczonych na portalu „Gazety Wyborczej” w niewybredny sposób obrażali dyrektora Radia Maryja, a nawet nawoływali do zabójstwa.

Zawiadomienie w tej sprawie złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą – informuje jego przewodniczący Ryszard Nowak.

– Ponad rok temu ukazał się artykuł w „Gazecie Wyborczej”, pod którym wielu internautów obraziło o. Tadeusza Rydzyka słowami bardzo wulgarnymi. Jeden z internautów nawet namawiał do zabicia dyrektora Radia Maryja, dlatego też szybko złożyliśmy doniesienie do prokuratury. Prokuratura szybko to umorzyła, ale odwołaliśmy się i sąd przyznał nam rację. Powiedział, że w tak poważnej sprawie, w której namawia się do zabicia osoby bardzo poważanej w Polsce, powinno się przeprowadzić dokładne śledztwo. Po jakimś czasie prokuratura ponownie umorzyła śledztwo. Znowu się odwołaliśmy i teraz prokuratura znowu nam przyznała rację – relacjonuje Ryszard Nowak.

Jak informuje komitet, mimo że od ukazania się artykułu prasowego minął ponad rok, to redakcja „Gazety Wyborczej” obraźliwych komentarzy nie usunęła. Dochodzenie ma wszcząć Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota.

RIRM

drukuj