Obudźcie się Polacy !

Kochana Rodzino Radia Maryja i Telewizji Trwam!

Drodzy Przyjaciele!

W dalszym ciągu pokojowo walczymy o miejsce na multipleksie dla Telewizji Trwam. Jeśli nie otrzymamy tego miejsca, to praktycznie jako katolicy będziemy wykluczeni z możliwości dotarcia z Telewizją Trwam do wielu naszych sióstr i braci w Ojczyźnie. Właściwie będziemy musieli zwijać tę telewizję. To będzie konsekwencja uniemożliwienia nam skorzystania z nowych technologii. Czy to jest sprawiedliwe? Czy to jest demokracja?

To dobro jest dla wszystkich obywateli. Jest ono jednak rozdawane tylko stronie liberalno-lewicowej, np. Polsat ma już 13 miejsc i występuje o następne. ITI, do którego należy TVN, ma już kilka miejsc. Inni też mają, i nawet więcej niż po jednym miejscu. A nam, katolikom, nie przyznaje się żadnego. Już nawet Fundacja Helsińska i Departament Stanu USA piętnują w związku ze sprawą Telewizji Trwam brak demokracji w Polsce, cenzurę, tzn. dyskryminację.

Sprawa ta ma wiele aspektów. Wygląda też na to, że jest to konsekwentne działanie nowej lewicy, która w świecie przeniknęła na uczelnie, do szkół, mediów, etyki, parlamentów i rządów. Są to działania marksistowskiej ideologii ubranej w inne szaty niż jeszcze kilka lat temu w Polsce. Dopóki żył Ojciec Święty Jan Paweł II, bronił nas. Bronił nas także przed takimi działaniami antydemokratycznymi, prowadzącymi do totalitaryzmu.

Mówiąc krótko: mamy do czynienia z rugowaniem tego, co katolickie i polskie, w naszej Ojczyźnie. Nie możemy na to pozwolić. Wielu naszych rodaków w Ojczyźnie już to rozumie. Działa w obronie wiary, Kościoła, kultury i Polski. Trzeba jeszcze trochę pracy, by obudzić pozostałych.

Dziękujemy za modlitwę w tej intencji i działania. Za zbieranie podpisów do KRRiT przeciw tym niszczącym działaniom. Prosimy o przysyłanie kopii podpisów, protestów wysyłanych do KRRiT, do Radia Maryja w Toruniu.

Dziękujemy za zorganizowanie już ponad 150 marszów, protestów w tej sprawie. To jest budzenie jeszcze nieobudzonych, jeszcze śpiących naszych rodaków. Obojętnych na to niszczenie, którego konsekwencje oni też poniosą. Organizujmy dalej manifestacje we wszystkich miejscowościach. Budźmy wszystkich. Nie zgadzajmy się na działania przeciw rodzinie, na pogłębiające się bezrobocie. Skutkiem tego jest nędza, emigracja. Skutkiem tego są rozbite rodziny, eurosieroty itp.

Protestujmy przeciwko trudnościom w leczeniu chorych, w deformowaniu edukacji, przeciwko wyprzedaży majątku narodowego i innym działaniom degradującym Ojczyznę. Trzeba, byśmy jednoczyli się wszyscy, wierzący i niewierzący, dla Pana Boga, Kościoła, dla wolności i Ojczyzny. Po Panu Bogu najdroższa jest nam Ojczyzna i nasza polska rodzina. Dziękujemy Zespołowi SOS dla Telewizji Trwam za organizowanie manifestacji 19 maja na placu Zamkowym w Warszawie.

Zbliża się maj, miesiąc rodzinnych spotkań z okazji I Komunii Świętej. W maju też czeka nas 25. pielgrzymka młodzieży na Jasną Górę. Gorąco zapraszamy!

Dzieci i młodzież to przyszłość. 22 czerwca odbędzie się pielgrzymka dzieci, a 14 lipca wielka pielgrzymka całej Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę Zwycięstwa – do naszej Pani, Matki i Królowej. Na tę pielgrzymkę mobilizujmy się wszyscy. Idziemy do Matki Najświętszej, naszej Pani i Królowej, pod hasłem: „Trwajmy mocni w wierze”.

Na manifestację 19 maja, która będzie miała charakter majówki rodzinnej, zapraszamy szczególnie Warszawę i okolice. Jest za nią odpowiedzialny Komitet SOS dla Radia Maryja, do którego należą: poseł Andrzej Jaworski, poseł Anna Sobecka, poseł Małgorzata Sadurska, poseł Bartosz Kownacki, prof. Ryszard Bender, prof. Janusz Kawecki, prof. Andrzej Zybertowicz oraz radny Warszawy Maciej Wąsik. Ze strony Radia Maryja koordynatorem tego wydarzenia jest o. Piotr Dettlaff CSsR. Zapraszamy!

Zgłaszajcie swoje zespoły, dobre zespoły. Niech tam będzie radość. Niech panuje polska i katolicka atmosfera. Bóg zapłać za modlitwę i każdy dobry czyn. Razem uczynimy wiele, w pojedynkę się ginie. Bądźmy razem dla Pana Boga i Ojczyzny.

Szczęść Boże 

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR

Dyrektor Radia Maryja

drukuj