O. dr T. Rydzyk CSsR: Dziękuję, że mimo pandemii wyszliście z domów. Wyprowadźcie z domów tych, którzy jeszcze nie wrócili do kościołów

fot. Monika Bilska

Wyprowadźcie z domów tych, którzy jeszcze nie wrócili do kościołów. Internet to nie jest Msza święta w pełni. To trochę taki erzac. W niektórych krajach do dzisiaj są zamknięte kościoły. Są tak zamknięte, że nawet nie spowiadają, ani nie udzielają Komunii Świętej. Tak robili komuniści. Czy to nie jest podobny plan, a pozór jest taki, że trwa pandemia? Do sklepów ludzie idą, nawet na mecze już chodzą. Przyprowadźcie wszystkich do kościoła – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, podczas XXX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

Ojciec Dyrektor zwrócił uwagę na 20-lecie istnienia Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– W tym roku 20 lat kończy Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Ona się rozwija i jest oceniana najlepiej przez oficjalne kontrole, komisje. Ma najwyższe oceny, a przecież niejeden patrzy na nas jak na „mohery”. Bardzo dobra ocena coś znaczy. Za to Panu Bogu i tym, którzy prowadzą uczelnię dziękujemy. Powiedzcie wszystkim o uczelni – mówił dyrektor Radia Maryja.

Redemptorysta odniósł się do konieczności powrotu do kościołów tych wszystkich, którzy zrezygnowali ze Mszy świętej w obawie przed pandemią.

– Dziękuję, że mimo pandemii wyszliście z domów. Wyprowadźcie z domów tych, którzy jeszcze nie wrócili do kościołów. Internet to nie jest Msza święta w pełni. To trochę taki erzac – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– W niektórych krajach do dzisiaj są zamknięte kościoły. Są tak zamknięte, że nawet nie spowiadają, ani nie udzielają Komunii Świętej. Tak robili komuniści. Czy to nie jest podobny plan, a pozór jest taki, że trwa pandemia? Do sklepów ludzie idą, nawet na mecze już chodzą. Przyprowadźcie wszystkich do kościoła – podsumował Ojciec Dyrektor.

radiomaryja.pl

drukuj