Nie możemy być bezczynni wobec ataków na ks. abp. Głódzia

Kampania oszczerstw przeciwko ks. abp. Sławojowi Leszkowi Głódziowi wpisuje się w atak na Kościół, na to co święte i katolickiepowiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Odniósł się do kolejnej oszczerczej kampanii tygodnika „Wprost”, wymierzonej w dobre imię metropolity gdańskiego. Tym razem tygodnik, który wielokrotnie atakował Kościół katolicki powołuje się na wypowiedzi świadków – w tym księży.

„Broniąc arcybiskupa bronimy tego co katolickie i polskie”
– wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka CSsR [czytaj] 

Dyrektor Radia Maryja zwraca uwagę na fakt, że kampania ta wpisuje się w obserwowany w ostatnim czasie atak na Kościół; na to, co święte i katolickie. Wśród przykładów o. Tadeusz Rydzyk CSsR wymienił m.in. atak na krzyż. Wyjaśnił, że tego typu ataki mają nas otępić na zło do tego stopnia, żebyśmy się zmęczyli i je zaakceptowali. Dodał, że broniąc ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia bronimy tego, co katolickie i polskie.

– Tym bardziej dziękuję tym, którzy występują w obronie księdza arcybiskupa, w obronie jego dobrego imienia. Broniąc księdza arcybiskupa bronimy tego, co katolickie i polskie. Za to, co ten arcybiskup zrobił dla Kościoła i dla Polski należy się wdzięczność. Niechby każdy zrobił choć maleńki procent tego, co on zrobił. Wprowadził Pana Boga do wojska. Bardzo wiele zrobił dla diecezji warszawsko-praskiej – akcentował o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR dodał, że nie możemy być bezczynni gdy obserwujemy ataki na księdza arcybiskupa i niszczące działania wymierzone w morale, ducha i kulturę polską.

– To wszystko powinno nas wszystkich zmobilizować do obrony tego, co katolickie i polskie. Dziękuję bardzo za wszystkie marsze, za to co robicie. Te manifestacje są w obronie tego, co katolickie i polskie, a także w obronie TV Trwam. To upominanie się o wolność. Róbmy tak dalej. Nie dajmy się niszczyć; jak sobie pozwolimy na trochę i będziemy obojętni, to pójdą dalej – powiedział Dyrektor Radia Maryja.

Przeciwko atakom na księdza arcybiskupa protestuje Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Swojego pasterza bronią też kapłani archidiecezji gdańskiej.

W najbliższym czasie w Gdańsku odbędzie się także protest w obronie wartości katolickich, a także ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia – zapowiada Anna Kołakowska, jeden z organizatorów manifestacji, najmłodszy więzień polityczny PRL.

– W ciągu najbliższego miesiąca w Gdańsku odbędzie się demonstracja w obronie rodziny, w obronie małżeństwa, a przede wszystkim w obronie wartości katolickich, które dzisiaj są atakowane, dezawuowane przez środowiska lewicowe, a szczególnie środowiska homoseksualne – powiedziała Anna Kołakowska.

RIRM

drukuj