Krzyż „Tibi Mater Polonia” dla o. Tadeusza Rydzyka CSsR

Ojciec dr Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, został odznaczony Krzyżem „Tibi Mater Polonia”. Odznaczenie przyznała kapituła Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym.

Dziś o godz. 10.00 w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańsk rozpocznie się spotkanie opłatkowe i uroczystości wręczenia, w których udział weźmie ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

W uroczystościach wezmą również udział członkowie i pracownicy Komisji Krajowej NSZZ „S”, Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „S” wraz ze swoimi pracownikami oraz zaproszeni goście – informuje Kazimierz Kimso, przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „S”.

Przy naszym regionie działa Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Okresie Stanu Wojennego. Są to osoby, które swoją działalnością zapisały się w kartach historii w sposób  pozytywny. Kapituła „Tibi Mater Polonia” miała za zadanie wytypowanie osób, które swoją działalnością w sposób szczególny zasłużyli się RP. (…) Wśród tych pierwszych osób, które zostały uhonorowane medalem jest o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Uhonorowany został także ks. kard. Henryk Gulbinowicz, Piotr Duda, Jan Pietrzak – bard Solidarności i przewodniczący Zarządu Regionu Dolnośląskiego NSZZ „S” – informuje Kazimierz Kimso.

Przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „S” dodaje, że odznaczenie zostało przyznane osobom, które przede wszystkim służą Polsce i walczą o wartości takie, jak „Bóg, honor i Ojczyzna”, pomimo wielu przeciwnościom.

– Medale zostaną wręczone na uroczystościach w Gdańsku, w naszej słynnej Sali BHP, podczas spotkania świątecznego. (…) Jak mówiłem, jest to medal dla osób, które w sposób szczególny swoją działalnością walczą o polskość, o dobre imię Polski, o uczciwość, sprawiedliwość, o nasze tradycyjne wartości – zaznacza Kazimierz Kimso.

 

RIRM 

drukuj